خانه / ترس از دندانپزشکی دارید؟ از عصب کشی می ترسید؟
ترس از دندانپزشکی
ترس از دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی دارید؟ از عصب کشی می ترسید؟

ترس از دندانپزشکیترس از دندانپزشکی در بین بسیاری از آدم ها رایج است.

بسیاری از آدم های بالغ و بزرگسال، از مراجعه به دندانپزشک ترس غریبی دارند و همین قضیه ترس از دندانپزشکی تبعات زیادی برای آن ها دارد چون موجب می شود که مشکلات دندانی آن ها پیچیده تر شود و سرانجام با درد و عفونت شدید مجبور به مراجعه شوند.

ما برای حل مشکل شما راهکارهایی در مطب خود داریم. روش هایی که ما برای حل مشکل شما استفاده می کنیم روی بسیاری از مراجعین ما با شرایط سنی مختلف جواب داده است.

(برای خواندن نظرات مراجعین به اینجا بروید.)

 • اولین قدم در غلبه بر ترسیدن شما از مراجعه، ریشه یابی علت آن است. با ما در مورد هر آن چه فکر میکنید دانستن آن به ما برای ارائه بهتر درمان به شما کمک می کند صحبت کنید. برای تماس با من و یا هماهنگی با منشی جهت ویزیت به قسمت « تماس با من » مراجعه کنید.
 • اگر برای اولین بار برای درمان ریشه (عصب کشی) مراجعه می کنید و عصب کشی برای شما توام با ترس و ناشناخته است مطلب عصب کشی اولی ها بخوانند” را بخوانید!
 • از عصب کشی دندان خود نترسید ، چرا نباید از عصب کشی بترسید؟ این مطلب را بخوانید . 
 • اولین قدم برای اینکه بتوانید سد ترس از دندانپزشکی را بشکنید، این است که بر ترس از مراجعه غلبه کنید! مراجعه به دندانپزشک کار بسیار دشواری برای افرادی است که از دندانپزشکی میترسند، ولی اگر از این سد عبور کنید، بیشتر مشکلات شما حل خواهد شد. سوال اینجاست که چه طور بر ترس از مراجعه به دندانپزشک غلبه کنیم؟ این مطلب به این سوال پاسخ می دهد.
 • یک سری تمهیدات برای قبل از مراجعه به دندانپزشک وجود دارد که در مورد آنها  اینجا را مطالعه کنید .رعایت این موارد کمک زیادی بر غلبه بر مشکلات حین درمان می کند. عصب کشی با بی حسی موضعی انجام می شود.تمام دندان ها بی حس می شوند و نگران این قضیه نباشید.در مورد بی حس نشدن دندان ها این مطلب را بخوانید.
 • عصب کشی  با نام درستش درمان ریشه یک درمان عادی و با اطمینان است. عصب کشی باعث هیچ عارضه ای نمی شود! سرطان ایجاد نمی کند و باعث بیماری هم نمی شود بلکه سلامت بدن شما را هم ارتقا می دهد.در مورد عصب کشی دندان کودکان و ترس آن ها حتما این مطلب را بخوانید .
 • مراجعه به دندانپزشک باعث ابتلا به ایدز یا بیماری های ویروسی واگیردار نمی شود (در دنیا موارد بسیار اندک به تعداد انگشتان دست در این مورد وجود دارد) اشعه مورد استفاده برای گرفتن رادیوگرافی (عکس دندانی) هم خیلی خیلی اندک است.
 • استرس می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. ما حتی همکاران مشاور و روانشانسی داریم که میتوانیم به صورت حضوری در مطب در مورد استرس های شما از آن ها مشاوره بخواهیم. استرس حتی می تواند باعث خرابی دندان های شما بشود. ( چه طور استرس دندان ها را خراب می کند؟ اینجا را بخوانید!)
 • تصور نکنید که شما تنها کسی هستید که مشکل ترس از دندانپزشکی دارید. تصور هم نکنید که در سایر کشورهای دنیا و حتی کشورهای پیشرفته و دارای تکنولوژی به روزتر، مردم از دندانپزشکی نمی ترسند! آسمان همه جا همین رنگ و حتی بدرنگ تر اینجاست! ( مطلب ترس از دندانپزشکی در استرالیا را بخوانید). با فراهم آوردن یک محیط آرامش بخش و یک درمان حرفه ای می توان مشکل شما را به طور کامل حل کرد.
 • برای اطلاع از اینکه در دندان درد شدید چه بکنید و داروهای تسکین درد در مواقع اورژانس کدامند، به مقاله های «در دندان درد شدید چه کنیم؟» و «مسکن های قوی برای دندان درد کدامند؟» مراجعه کنید.
 • برای تماس با من به اینجا بروید.

   

26 نظرات

 1. دکتر علی مرسلی

  اگر دندان خود را کشیده اید ، علایم به زودی بهتر خواهد شد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *