خانه / دندانپزشکی و درمان ریشه / درمان های دندانپزشکی ایران در قیاس با جهان

درمان های دندانپزشکی ایران در قیاس با جهان

یکی از مراجعین من ، مراجعی بود که قسمتی از کارش را در کشور ایالات متحده انجام داده بود و سپس برای ادامه درمان( عصب کشی) مراجعه کرده بود.برعکس تصور عمومی رایج در بین مراجعین، درمان های دندانپزشکی که در ایران ارایه می شود نه تنها کیفیتی پایین تر از معیارهای جهانی ندارد ،بلکه حتی کیفیت این درمان ها می تواند از بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر باشد.

موردی را که مشاهده می کنید، دندانی است که درمان ریشه آن در دانشگاه مریلند امریکا(از معتبرترین دانشکده های دندانپزشکی دنیا) آغاز شده بود. بیمار 450 دلار بابت هزینه “شروع” کار ( و نه ادامه و تمام شدن کار) پرداخته بود، درحالی که کار تمام نشده بود.

بیمار تصمیم گرفت که ادامه کارش را در ایران انجام دهد . هزینه درمان ریشه این دندان توسط متخصص درمان ریشه( در مریلند توسط رزیدنت تخصصی انجام میشد) حتی از یک سوم هزینه  مرحله اول درمان دانشگاه مریلند کمتر است. ( درمان نهایی هزینه ای حتی نزدیک به سه الی چهار برابر هزینه درمان نهایی در ایران دارد)در حالی که روش کار و کیفیت نهایی معادل همان درمانی است که در مریلند می توانست انجام بگیرد. در کل باید گفت که دندانپزشکان توانمند کشورمان امروزه با آخرین تکنولوژی های روز دنیا درمان هایی همسطح و حتی برخی اوقات بهتر از بسیاری از کشورهای تراز اول دنیا صورت می دهند.بسیاری از مراجعین خارجی، مایلند کارهای دندانپزشکی خود را در ایران انجام دهند چون علاوه بر هزینه پایین تر درمان ،از کیفیت برابر یا حتی بالاتر آن هم بهره مند می شوند.

  • مریلند

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *