خانه / خاطرات و نظرات مراجعین / طول مدت زمان عصب کشی چه قدر است و درمان ریشه چه قدر طول میکشد؟
زمان و وقت عصب کشی و دندانپزشکی

طول مدت زمان عصب کشی چه قدر است و درمان ریشه چه قدر طول میکشد؟

یکی از سوالات و دغدغه های مراجعین برای درمان ریشه ی دندان بحث زمان  و طول مدت عصب کشی است.همیشه بیماران ما می پرسند که عصب کشی دندانشان چه قدر به طول می انجامد. آیا درمان آن ها زمان زیادی خواهد برد و زیاد قرار است روی یونیت باشند.آیا دهان آن ها تمام مدت قرار است که باز بماند یا خیر؟

اگر مراجعین محترم سوال بپرسند حتما به سوالات آن ها در مورد ابهامات و نگرانی هایشان توسط بنده یا کادر مطب پاسخ داده خواهد شد.

زمان درمان گاهی به طور دقیق قابل پیش بینی نیست .

الهام و سینا از مراجعین بسیار خوش ذوق من بودند که قبل از درمان و بعد از درمان توضیحات جالبی در دفتر یادگادی های مطب نوشتند.انتقاد ایشان از تاخیر در ورود از اتاق انتظار به اتاق درمان بود که البته کاملا حق داشتند و از آن ها پوزش خواسته شد.

گاهی در طی درمان به دلایل مختلف مدیرت زمان مطب دچار مشکل می شود.مثلا عقب افتادن یا تاخیر کار یک بیمار یا تاخیر خود بیمار باعث می شود که برنامه ساعت درمان بیماران بعدتر دچار اختلال شود.

معمولا تاخیر در شروع درمان بیش از نیم ساعت نیست.به ندرت اما در آخر وقت به دلیل حالت تجمعی این تاخیرها (مانند این مورد) ممکن است بیماران ما زمان بیشتری در اتاق انتظار سپری کنند.

بالشخصه برای زمان مراجعین ارزش بسیار بالایی قائل هستم و در موارد تاخیر همیشه عذرخواهی از مراجعین به عمل می آوریم. اما در تمامی موارد، کیفیت و دقت در انجام درمان بر زمانبندی اولویت دارد.چرا که در بیشتر موارد ، تاخیرها و بدقولی هایی اینچنین با معذرت خواهی ما بخشوده میشوند ولی انجام درمان بی کیفیت برای مراجعین گرامی، به این راحتی ها قابل جبران نیست.( چرا گاهی در اتاق انتظار دندانپزشک زیاد منتظر می مانیم ؟)

تقریبا در بیشتر موارد ، هیچ بیماری بیش از یک ساعت روی یونیت در یک جلسه نمی ماند و کار همه در کمتر از یک ساعت خاتمه پیدا می کند.در تمام این یک ساعت هم حتمن دهان با تمام توان فرد باز نیست.

می توان طول درمان یک جلسه را کاهش داد و در جلسات متعدد با زمان کوتاه درمان را انجام داد . ولی از آنجایی که اکثر درمان های دندانپزشکی درمان ریشه در کمتر از یک ساعت انجام می شود و یک جلسه هم طول می کشد،تقریبا همه ی مراجعین قادرند که این یک ساعت را بدون مشکل و خستگی تحمل کنند.

 

 

 

 

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی

دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس
کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *