خانه / دندانپزشکی و درمان ریشه / ترس از دندانپزشکی / ترس از دندانپزشکی از ایران تا استرالیا !
استرالیا ، ایران و ترس از دندانپزشکی
استرالیا ، ایران و ترس از دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی از ایران تا استرالیا !

ترس از دندانپزشکی  و دندانپزشک در میان آدمهای زیادی شایع است! بیشتر افراد از دندانپزشکی می ترسند. حتی کسانی که سعی می کنند خود را شجاع نشان دهند، درجاتی از اضطراب و استرس را ممکن است داشته باشند. به عنوان یک دندانپزشک وظیفه داریم که دغدغه ها ، ترس و نگرانی های مراجعین خود را بشناسیم. در مورد آن ها سوال کنیم و برای آن ها راه حل هایی را در نظر بگیریم. برخی از مراجعین ممکن است نخواهند مستقیما در مورد نگرانی های خود صحبت کنند و در مورد آن ها بخواهند مداخله ای صورت دهند. این روحیه بیماران، مسئولیت کشف ترس ها و نگرانی های بیماران را از ما سلب نمی کند.

برعکس چیزی که بسیاری از بیماران دندانپزشکی ایران فکر می کنند، در کشورهای خارجی و حتی کشورهای پیشرفته الزاما خدمات دندانپزشکی بهتری نسبت به ایران عرضه نمی شود. ( برای مثال  مقایسه خدمات دندانپزشکی در ژاپن را در اینجا بخوانید) . حتی برعکس چیزی که فکر می کنیم دندانپزشکان خارجی در کشورهای پیشرفته الزاما مجرب تر از دندانپزشکان ایرانی نیستند و در مقایسه با ایران توجه بیشتری به ترس از دندانپزشکی و  درمان بیماران خود نشان نمی دهند. در همه جای دنیا ترس از درمان دندانپزشکی به خصوص ترس از عصب کشی یک یافته شایع در میان بیماران دندانپزشکی است.

المیرا از مراجعین دندانپزشکی خارج از کشور من بود که در استرالیا زندگی می کند. به گفته المیرا، شهروندی استرالیا، خدمات دندانپزشکی رایگان و حتی ارزان را به دنبال ندارد و برای بهره مندی از خدمات بیمه دندانپزشکی باید حق بیمه های سنگین توسط شهروندان استرالیا به صورت مجزا پرداخت شود. تجربه دندانپزشکی المیرا در استرالیا تجربه خیلی جالبی نبوده است و علاوه بر هزینه زیاد، الزاما به درمان با کیفیت تر از آنچه که دندانپزشکان ایرانی ارائه می دهند منجر نشده است. از نظر شخص من به عنوان دندانپزشک تجربه بیمار در مورد درمان، پاسخ به ترس و نگرانی و ایجاد یک تجربه غیرمطلوب حتی به اندازه کیفیت درمانی که انجام می شود مهم است و چه بسا اهمیت بیشتری هم  در بسیاری از مواقع داشته باشد.

نظر المیرا در مورد تجربه خدمات دندانپزشکی در ایران و تجربه عصب کشی را در سفر ایرانشان، در پایین بخوانید.

تجربه عصب کشی المیرا
تجربه عصب کشی المیرا

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

2 نظرات

  1. سلام دکتر من هشت سال پیش دندانم شکست و تو این مدت فقط مقدار بسیار کمی از ان باقی مانده هربار عفونت میکند اما یک هفته است درد دندانم ب دندان های بقل منتقل شده لثه ام کبود شده و از حفره دندانم چرک و خون خارج میشه خیلی از دندان پزشکی میترسم لطفا کمک کنین

  2. دکتر علی مرسلی

    با توجه به شرحی که دادید باید دندان شما از نظر امکان نگهداری یا خارج شدن بررسی شود.
    در مورد ترس نگران نباشید مطالب زیادی در سایت در مورد ترس از دندانپزشکی وجود دارد . آگاهی در مورد درمان ترستان را از بین خواهد برد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *