خانه / برای همکاران دندانپزشک / به جای سررسید، کتاب هدیه بدهیم
قندانپزشکی به جای سررسید
قندانپزشکی به جای سررسید

به جای سررسید، کتاب هدیه بدهیم

هرسال در نوروز بازار هدیه‌ها و به‌خصوص هدیه‌های تبلیغاتی مانند سررسید داغ می‌شود. سررسید، ست‌های اداری، ماگ های تبلیغاتی و … ازجمله کادوهایی هستند که توسط پزشکان و دندانپزشکان اهدا و یا دریافت می‌شوند. بسیاری از این موارد اهدایی، تکراری، تجملی و یا بلااستفاده هستند و در کمدها انبار می‌شوند یا انقضای آن‌ها سر می‌رسد. من در این مدت سعی کرده‌ام در مقابل اهدای عیدانهٔ تبلیغاتی از قبیل سررسید و قلم و … خودداری کنم. سال گذشته سعی کردم به دوستانم کتاب اهدا کنم. امسال اما به‌عنوان هدیه برای کسانی که قرار بود هدیه‌ای بدهم، به‌طور مفصل کتاب تدارک دیده‌ام. اول قرار بود که یک جلد از کتاب تألیفی خودم (کتاب چالش‌های اخلاقی و قانونی دندانپزشکی که توسط من و دکتر قدوسی نگارش شده است) هدیه بدهم، بعد دیدم که این کتاب صرفاً برای همکاران دندانپزشک مناسب است و ممکن است که حتی برخی از همکاران هم علاقه‌ای به مباحث آن نداشته باشند و یا چون کتاب تألیفی خودم است اهدای آن سوءتعبیر ایجاد کند؛ بنابراین تصمیم گرفتم که کتاب مناسب دیگری به‌عنوان هدیه اهدا کنم که هم جنبه دندانپزشکی و هم جنبه عمومی داشته باشد و حتی در مطب‌های دندانپزشکی، توسط مراجعین دندانپزشکی هم قابل‌استفاده باشد.
بنابراین کتاب خواندنی دوست عزیز طنزنویس و هنرمندم، دکتر افشین قناد را انتخاب کردم. کتاب قندانپزشکی کتاب جذابی هم برای دندانپزشکان و هم عموم خوانندگان است و انتخاب من برای هدیه در جشن هدیه کتاب نوروز امسال بود.( گفت و گوی سایت دندانه با دکتر قناد را اینجا بخوانید)

اهدای کتاب به جای سررسید
اهدای کتاب به جای سررسید

به‌علاوه امسال این فرصت را غنیمت دانستم که در دوره چهارم نذر اهدای کتاب باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران شرکت داشته باشم. کتاب هدیه‌ای است که تکراری نمی‌شود. نه مانند سررسید، در پایان سال سررسید دارد و نه مانند کالاهای مصرفی تبلیغاتی به دور ریخته می‌شود. حتی اهدای کتاب به افرادی که با کتاب میانه خوبی ندارند حرکت فرهنگی مثبتی است و باعث آشتی آدم‌ها با کتاب می‌شود. برای تمامی سلیقه‌ها و آدم‌ها، کتاب‌هایی برای خواندن وجود دارد؛ بنابراین به هرکسی که سواد خواندن دارد می‌توان کتاب هدیه داد. هرچند که امروزه باوجود رسانه‌های دیجیتال به نظر می‌رسد مردم فرصت کمتری برای کتاب خواندن داشته باشند اما بازهم کتاب رکن آگاهی،شعور و بلوغ جوامع بشری است. در هر جامعه‌ای که کتاب‌های بیشتری مطالعه،امید بیشتری می‌توان به رشد فرهنگ و آگاهی مردم آن داشت.
همکاران، دوستان و خوانندگان این مطلب دعوت می‌کنم که آن‌ها از امسال به هم به‌عنوان عیدی کتاب هدیه بدهند. اگر به هم کتاب هدیه بدهیم و از هم کتاب هدیه بگیریم، آدم‌های بهتری خواهیم شد و در جامعه بهتری خواهیم زیست.

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *