خانه / دندانپزشکی و درمان ریشه / مشاوره های تلفنی و آنلاین دندانپزشکی … آری یا خیر؟
دندانپزشکی
دندانپزشکی

مشاوره های تلفنی و آنلاین دندانپزشکی … آری یا خیر؟

مشاوره های دندانپزشکی آنلاین و از طریق وسایل ارتباطی مختلف، امروزه در دنیا بسیار رایج شده است. در دنیای جدید تکنولوژی،همه ما راحت طلب شده ایم و سعی داریم که در سریع ترین زمان و حالت ممکن، کارهایمان را صورت دهیم. از مراجعات وقت گیر ابا داریم و به دنبال راه هایی هستیم که از منزل در کوتاه ترین زمان ممکن، مراجعات مورد نیاز خارج از منزل خود را هم صورت دهیم. امور بانکی، پرداخت قبوض، خریدها، شرکت در برنامه های آموزشی آنلاین و … اموری هستند که امروزه در منزل و از پشت رایانه ها و یا حتی به وسیله تلفن‌های همراه و تبلت‌‌ها به راحتی قابل انجامند ( البته راحت بودن آن را سرعت اینترنت شما آن را تعیین می‌کند! ). در ادامه همین روند، این انتظار وجود دارد که بتوانیم اقدامات تشخیصی و مشاوره های بهداشتی، سلامتی و پزشکی خود را هم از منزل انجام دهیم! در مورد امور دندانپزشکی هم شاید مراجعین دندانپزشکی دلشان بخواهد که بدون مراجعه در منزل، مشاوره های مورد نیاز با دندانپزشک خود را انجام دهند.ولی حقیقت این است که بسیاری از مشاوره‌های راه دور در دنیای پزشکی به دلایل مختلف عملی نیست.در این مطلب به دلایل منطقی عدم محبوبیت مشاوره های آنلاین دندانپزشکی می‌پردازیم. از طرف دیگر تاکید می شود که نباید از نقش تکنولوژی های جدید، ارتباطات تصویری ، صوتی و داده ای در تشهیل ارتباط بین دندانپزشک و بیمار غفلت کرد. مطلب زیر به این معنی نیست که دندانپزشکان از طرق راه های ارتباطی پاسخ گوی نیازهای مراجعین خود نباشند، بلکه تاکید روی این نکته است که هیچ گزینه ای نمی تواند جایگزین مراجعه و معاینه حضوری را بگیرد.

خطاهای تشخیصی

امکان خطای تشخیصی در معاینه از راه دور زیاد است. وقتی امکان دیدن دقیق، لمس ، دق، انجام تست های دقیق وجود ندارد، احتمال اینکه خطا کنیم بیشتر می شود. تشخیص نادرست ممکن است به سلامت شما آسیب وارد کند. توضیحات شما ممکن است در ای میل، پیامک، یا پشت تلفن کافی نباشد. تماس شما ممکن است در ساعاتی باشد که دکتر نتواند وقت کافی برای اخذ تاریخچه از شما اتخاذ کند. توصیفات شما ممکن است برای تشخیص و یا درمان کافی نباشد. همه این موارد احتمال خطاهای تشخیصی را افزایش می دهد.

تجویز داروهای اشتباهی یا ارائه توصیه های نادرست

یکی از بیماران یک دندانپزشک به او ای میل میزند و بهترین دارو برای کنترل دندانش سوال می کند. دکتر دارویی را به او پیشنهاد می دهد بدون اینکه متوجه شود بیمار داروهای دیگری میخورد که با دارویی که امروز برای مشکل دندانش تجویز شده است، تداخل دارد. این تداخل کار بیمار را به بستری شدن می کشاند و دندانپزشک در برابر مشاوره ای که صورت داده،و نظری که بیان کرده،بدون اینکه بر تاریخچه پزشکی فرد اشراف داشته باشد، مجبور به پاسخ گویی می شود.
مورد دوم خانمی است به دندانپزشک خود سراسیمه زنگ میزند و از تورم شدید یکی از دندان های فک بالایش که تا زیر چشمش ادامه یافته است شکایت می کند. دندانپزشک بعد از پرسش چند سوال در مورد حضور تب، زمان شروع و روند طی شده از شروع مشکل به آن خانم توصیه می کند که از آنتی بیوتیک آموکسی سیلین تا زمانی که بتواند بتواند خود را به دندانپزشک برساند استفاده کند.آن خانم از داروی توصیه شده استفاده می کند و مصرف آن را بدون مراجعه به دندانپزشک در هفته بعدی هم ادامه می دهد. بعد از چند ماه آن خانم در پی یافتن علت بارداری ناخواسته خود می باشد و پی میبرد که مصرف آنتی بیوتیک، در روند تاثیر داروی ضدبارداری که مصرف میکرده است تاثیر داشته و بارداری ناخواسته را باعث شده است. بیمار مسئولیت عدم توضیح در مورد استفاده از روش مکمل پیشگیری در صورت مصرف آنتی بیوتیک را متوجه دندانپزشک می کند در حالی که دندانپزشک، مشاوره تلفنی را به آن اندازه جدی و پرمخاطره تلقی نمی کرده است.
توضیحات و مشاوره های شفاهی، به دلیل اینکه معاینه دقیق و تست صورت نمی گرد، ممکن است اشتباه از آب دربیایند. در مورد حالت های اورژانسی ، مشاوره تلفنی می‌تواند کمک کننده باشد( برای مثال وقتی دندان کودکان در اثر ضربه از محلش خارج می شود و نیاز به مداخله درمانی در اسرع وقت وجود دارد)

امکان سوء برداشت از ارتباطات تلفنی و مجازی

در ارتباط های تلفنی و مجازی امکان سوء برداشت، فهم نادرست و یا تلقی اشتباه زیاد است. ممکن است پیام به درستی منتقل نشود یا مخاطب پیام را ناقص دریافت کند. ارتباطات مجازی اغلب درحالتی ممکن است صورت گیرد که هر دو طرف پیام تمرکز کافی روی موضوع نداشته باشند. فرض کنید که دندانپزشک شما در منزل در حال آشپزی است (تعجب نکنید! دندانپزشک‌ها هم آشپزی می‌کنند!) یا اینکه در مسافرت است یا در وسط یک مهمانی است. شما در خارج از ساعات کاری با او تماس میگیرید و او در پی آن است که سریع پاسخ شما را بدهد! احتمال اینکه توضیح دکتر شما جامع نباشد، منظور شما را اشتباه بفهمد و یا نتواند مطمئن شود که شما منظور او را درست فهمیده اید بسیار بالا می باشد!

حریم شخصی و آرامش کانون خانواده دندانپزشک شما

اگر شما هم دندانپزشکی باشید که از صبح تا شب کارش با دندان‌‌‌های مردم است، تمام سوالات مراجعین،دوستان و آشنایان به “دندان” ختم می‌شود، مطمئنا دوست دارید که زمانی که به منزل رسیدید و یا سرکار نیستید، از زندگی لذت ببرید و در مورد کار درگیری ذهنی نداشته باشید.خانواده، همسر و بچه های شما هم از شما انتظار دارند تا وقت خود را به آن ها اختصاص دهید و نه اینکه در زمان اندک کنار خانواده بودن، به تلفن‌ها، ای میل ها و پیام‌های مراجعین و بیمارانتان جواب بدهید! آرامش در ساعات غیرکاری حق هر دندانپزشکی است. استرس های شغلی دندانپزشکی بسیار بالا می شود به طوری که طبق آمار کشور ایالت متحده امریکا، بعد از پزشکان متخصص بیهوشی و روانپزشکان بیشترین آمار خودکشی در میان دندانپزشکان می‌باشد! بنابراین درست نیست با تماس غیرضروری در ساعات غیرکاری، استرس های شغلی دندانپزشک خور را بیشتر کنیم و با وارد شدن به حریم شخصی، آرامش او را برهم بزنیم. البته حساب تماس های اورژانسی که در رابطه دندانپزشک – بیمار تعریف شده است جدا می باشد. بسیاری از دندانپزشکان یک شماره یا پست الکترونیکی خود را برای تماس‌های اورژانسی در اختیار برخی بیماران خود که احساس می کنند به کمک آن ‌ها در ساعات غیر کاری نیاز پیدا می کنند، قرار می دهند.

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

106 نظرات

  1. دکتر علی مرسلی

    علایم بهبود در گرافی ممکن است ماه ها تا سال ها به طول بیانجامد و معیار های موفقیت یا شکست به این سادگی تفسیر نمی شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *