خانه / ترس از دندانپزشکی دارید؟
ترس از دندانپزشکی
ترس از دندانپزشکی

ترس از دندانپزشکی دارید؟

ترس از دندانپزشکیترس از دندانپزشکی در بین بسیاری از آدم ها رایج است.

بسیاری از آدم های بالغ و بزرگسال، از مراجعه به دندانپزشک ترس غریبی دارند و همین قضیه تبعات زیادی برای آن ها دارد چون موجب می شود که مشکلات دندانی آن ها پیچیده تر شود و سرانجام با درد و عفونت شدید مجبور به مراجعه شوند.

ما برای حل مشکل شما راهکارهایی در مطب خود داریم. روش هایی که ما برای حل مشکل شما استفاده می کنیم روی بسیاری از مراجعین ما با شرایط سنی مختلف جواب داده است.

(برای خواندن نظرات مراجعین به اینجا بروید.)

 • اولین قدم در غلبه بر ترسیدن شما از مراجعه، ریشه یابی علت آن است. با ما در مورد هر آن چه فکر میکنید دانستن آن به ما برای ارائه بهتر درمان به شما کمک می کند صحبت کنید. برای تماس با من و یا هماهنگی با منشی جهت ویزیت به قسمت « تماس با من » مراجعه کنید.
 • اگر برای اولین بار برای درمان ریشه (عصب کشی) مراجعه می کنید و عصب کشی برای شما توام با ترس و ناشناخته است مطلب عصب کشی اولی ها بخوانند” را بخوانید!
 • از عصب کشی دندان خود نترسید ، چرا نباید از عصب کشی بترسید؟ این مطلب را بخوانید .
 • اولین قدم برای اینکه بتوانید سد ترس از دندانپزشکی را بشکنید، این است که بر ترس از مراجعه غلبه کنید! مراجعه به دندانپزشک کار بسیار دشواری برای افرادی است که از دندانپزشکی میترسند، ولی اگر از این سد عبور کنید، بیشتر مشکلات شما حل خواهد شد. سوال اینجاست که چه طور بر ترس از مراجعه به دندانپزشک غلبه کنیم؟ این مطلب به این سوال پاسخ می دهد.
 • یک سری تمهیدات برای قبل از مراجعه به دندانپزشک وجود دارد که در مورد آنها  اینجا را مطالعه کنید .رعایت این موارد کمک زیادی بر غلبه بر مشکلات حین درمان می کند.
 • عصب کشی یک درمان عادی و با اطمینان است. عصب کشی باعث هیچ عارضه ای نمی شود! سرطان ایجاد نمی کند و باعث بیماری هم نمی شود بلکه سلامت بدن شما را هم ارتقا می دهد.
 • مراجعه به دندانپزشک باعث ابتلا به ایدز یا بیماری های ویروسی واگیردار نمی شود (در دنیا موارد بسیار اندک به تعداد انگشتان دست در این مورد وجود دارد) اشعه مورد استفاده برای گرفتن رادیوگرافی (عکس دندانی) هم خیلی خیلی اندک است.
 • استرس می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. ما حتی همکاران مشاور و روانشانسی داریم که میتوانیم به صورت حضوری در مطب در مورد استرس های شما از آن ها مشاوره بخواهیم. استرس حتی می تواند باعث خرابی دندان های شما بشود. ( چه طور استرس دندان ها را خراب می کند؟ اینجا را بخوانید!)
 • تصور نکنید که شما تنها کسی هستید که مشکل ترس از دندانپزشکی دارید. تصور هم نکنید که در سایر کشورهای دنیا و حتی کشورهای پیشرفته و دارای تکنولوژی به روزتر، مردم از دندانپزشکی نمی ترسند! آسمان همه جا همین رنگ و حتی بدرنگ تر اینجاست! ( مطلب ترس از دندانپزشکی در استرالیا را بخوانید). با فراهم آوردن یک محیط آرامش بخش و یک درمان حرفه ای می توان مشکل شما را به طور کامل حل کرد.
 • برای اطلاع از اینکه در دندان درد شدید چه بکنید و داروهای تسکین درد در مواقع اورژانس کدامند، به مقاله های «در دندان درد شدید چه کنیم؟» و «مسکن های قوی برای دندان درد کدامند؟» مراجعه کنید.
 • برای تماس با من به اینجا بروید.

20 نظرات

 1. سلام اقای دکتر من چند وقت پیش دندانم رو عصب کشی کردم عکس داشتم اما تا نشیتم دکترم موقع معاینه قبل عصب کشی یه وسیکه ای داشت که اسمش رو نمیدونم کرد تو دندونم شبیه قلاب بود سرش من خیلی دردم اومد دندونم به عصب رسیده بود الان به خاطر این موضوع میترسم برم دکتر شما هم اینکارو میکنید. ؟

 2. آقای دکتر آیا میشه قبل از رفتن به دندون پزشکی از گل میخک استفاده کنم .. بعدش برم دندون پزشکی تا هیچی حس نکنم؟

 3. درد در اومدن دندون عقل داره دیووونم میکنه چی کار کنم؟؟؟????

  • دکتر علی مرسلی

   اگر هارج کردنی است توسط دندان پزشک خارج شود. تا زمان مراجعه ایبوپروفن و استامینوفن در صورتی که منع مصرفی ندارید موثرند

  • دکتر کامیار خانلو

   شما با مراجعه به دندان پزشک برای معاینه میتونین دندان رو خارج کنید یا با تشخیص دندان پزشک(درصورت لزوم ) به یک متخصص فک و صورت مراجعه کنید تا دندان رو خارج کنند

 4. سلام آقای دکتر.
  خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه و دو ماه پیش رفتم دندونپزشکی و جلسه اول یه سر کننده شبیح پماد رو گذاشت تو دهنم و جرم گیری کردن که درد نداشت. اما جلسه دوم میخواستن سیاهی دندونم بترشان که دوباره ازون پمادا گذاشتن بعد که سر شد دیدم آمپول آورد منم از آمپول خیلی میترسم.
  الان دوهفتس که دندونام درد میکنه ولی به خاطر ترس از امپول و دردش هنوز نرفتم دندونپزشکی.راهی نیست که آمپول نزنن یا نمیدونم یجوری با یه چیز دیگه سر کنن؟

  • دکتر علی مرسلی

   تزریق دندانپزشکی مثل تزریق پنی سیلین و …. دردناک نیست. شجاع باش و به خودت تلقین کن که قرار نیست درد زیادی احساس کنی… درد جزئی بی حسی برای همه در سن تو قابل تحمل است

  • دکتر کامیار خانلو

   قبل از تزریق به ناحیه مورد نظر دندان پزشک شما میتونن اگه ازشون بخواهید از اسپری های بی حس کننده مثل لیدوکائین یا داروهای مشابه استفاده کنن که معمولا هم با استفاده از پنبه یا گوش پاکن به محل مورد نظر زده میشه استفاده کنن ولی در کل همونطور که آقای دکتر اشاره کردن عمق تزریق و محتوای تزریق داندان پزشکی معمولا طوری نیست که درد آنچنان ملموسی داشته باشه مخصوصا بعد از بی حسی موضعی به هیچ عنوان متوجه تزریق نخواهید شد .مراحل درمان خودتون رو طی کنید و به خاطر یه تزریق ساده با دندان درد مدارا نکنید

 5. سلام وقت بخیر
  ببخشید پر کردن دندون درد دارد

  من تاحالا دانپزشکی نرفتم خیلی ترس دارم

 6. سلام آقای دکتر من مشکلم اینه که به خون فوبیا دارم یعنی به شدت از خون میترسم و اگه خون بینم حالم بد میشه ٍو همچنین صداهایی که میاد ننی دونم چی کار کنم

 7. سلام
  من یکی از دندان های اسیابم شش سال پیش به عصب رسیده بود ولی ئندان پزشکم گفتن عصب کشی نمیکنیم و پانسمانش کردن و گفتن یک ماه باید پانسمان بمونه اگر درد گرفت که باید عصب کشی شه ولی اگر نه بیاید تا دوباره پرش کنم
  خداروشکر دیگ درد نگرفت وفقط پرش کردم ولی الان بعد شش سال یه تیکه از دندانم شکست
  الن تقریبا بیش از چند هفتس که به همین شکله و من از ترس اینکه این بار باید برم عصب کشی کنم نمیرم دندان پزشکی
  این هم بگم من از بچگی ترس از دندان پزشکی داشتم و هنوز هم دارم به طوری که هر چقدر بزرگ تر میشم ترس از دندان پزشکی برام چندیدن برابر میشه
  لطفا بگید چکار کنم الان باید دندام رو عصب کشی کنم؟

  • دکتر علی مرسلی

   من بدون رویت نمی توانم در مورد نیاز به درمان ریشه نظر بدهم
   اما مطمئن باشید که درمان ریشه برای شما تفاوتی با پرشدن دندانتان نباید داشته باشد چون هر دو تحت بی حسی موضعی است و دردی احساس نمی کنید.
   برای داشتن تجربه ی بهتر نزد یک اندودنتیست برای این کار بروید

 8. سلام من ١۴ سالمه و دوتا از دندونام توش خالی شده و نیاز فوری به پر کردن داره ولی مثل مرگ از آمپــول دندون پزشکی میترسم تو رو خدا بگید چطوری خودم رو آروم کنم

 9. سلام دکتر من به هیج عنوان دندونام سر نمیشه در موقع جراحی شما راه حلی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *