faen
خانه / Diaries clients / همدلی در دندانپزشکی از همزبانی بهتر است!

همدلی در دندانپزشکی از همزبانی بهتر است!

در طول دوران طبابتم در دندانپزشکی بیماران زیادی داشته ام که ایرانی نبوده اند و به خصوص آن هایی که از کشورهای پیشرفته تر آمده بودند، به تجربه درمان ریشه در ایران دید مطمئنی نداشتند. با اطمینان می توانیم بگوییم تجربه درمان ریشه در کشور ما چه از نظر تجهیزات و ادوات مورد استفاده و چه از نظر تکنیک و مهارت کار نه تنها با کشورهای پیشرفته دنیا برابری می کند بلکه حتی از برخی از کشورهای صنعتی و صاحب فن دنیا هم بهتر است.بسیاری از مراجعین از کشورهای انگلیس،سوئد،کشورهای بلوک شرق،آلمان و حتی امریکا داشته ام که کیفیت درمان های انجام شده برای آن ها از ایران پایین تر بوده است.همین نکته شاهد این مطلب است که خطاهای درمانی هم همه جای دنیا اتفاق می افتد.

درد پدیده ای مشترک در تمام ابنا است.اگر چه در فرهنگ های مختلف واکنش نسبت به درد ممکن است تفاوت های جزئی با هم داشته باشد، ولی برای همه درد پدیده ای دلهره آور و نگران کننده است. وظیفه دندانپزشک این است دلهره های مراجعین را درک کند و برای آن ها توضیح یا اقدام مناسب ارائه کند.دندانپزشکی برای مردم ممکن است استرس را تداعی کند ولی حقیقت این است که برای درمان درد یا مواجه نشدن با درد ، دندانپزشکی کمکتان خواهد کرد و استرس شما را کاهش خواهد داد.

این یادداشت را یکی از مراجعین چک تبار نوشته است. “لوسی” دید مثبتی نسبت به درمان دندانش داشت و در ترجمه با گوگل ترنسلیتر،برداشت این است که از جزئیات از درمانش رضایت دارد!

20141027_001141

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *