خانه / خاطرات و نظرات مراجعین / عصب کشی دندان و ژانگولر باز معروف روس
ژانگولرباز معروف روس، سمیون کراچینف
ژانگولرباز معروف روس، سمیون کراچینف

عصب کشی دندان و ژانگولر باز معروف روس

سمیون کراچینوف(semion krachinov)  هنرمند ژانگولر  ( juggler)  معروف دنیا متولد مسکو بود که در فرانکفورت آلمان زندگی می کرد مدت کوتاهی به همراه سیرک بزرگ آفتاب در پارک ارم تهران، مهمان کشور ما بود. برنامه مفرح سمیون و گروهش هر شب در پارک ارم اجرا می شود و پذیرای هموطنان است. اگر در سایت یوتیوب اجراهای ایشان را جست و جو کنید موارد بسیار زیبایی خواهید که   این یکی را حتما پیشنهاد می کنم تماشا کنید.

از قضا در روزهای اقامت این هنرمند روس، سمیون برای درمان ریشه (عصب کشی) دندانش مراجعه کرد و بعد از درمان ریشه (عصب کشی)  نظراتش را در مورد درمان ریشه ( عصب کشی) با من در میان گذاشت! این هنرمند نظرات جالبی داشت و از دیدی متفاوت به دندانپزشکی و اندودنتیکس می نگریست که برای شخص من قابل توجه بود.

دست خط سمیون را در پایین می توانید بخوانید:

دستنوشه ژانگولرباز روس
دستنوشه ژانگولرباز روس

ایشان کار مرا به  به عنوان اندودنتیست به جواهرسازی تشبیه کردند! به روسی از کلمه Juvelirium( جواهر ساز ) برای من استفاده کردند!احساسات خود را در مورد جزئیات درمان عصب کشی  و انتظاراتشان از درمان خوب را بیان کردند.سمیون در نامه اش اشاده می کند که اگر خاطر جمع باشد که مواد دندانپزشکی خوب قرار است در حین درمان دندانپزشکی اش استفاده شوند، احساس بهتری خواهد داشت! بنابراین متوجه می شویم مشکل تردید در مورد کیفیت مواد دندانپزشکی در بیشتر کشورها، یک دغدغه رایج است! نامزد آقای کراچینوف هم هنرمند حرکات موزون بود که همراه با او به ایران آمده بود ولی اجرایی در ایران نداشت.

جواهرسازی و اندودنتیکس( علم ریشه دندان و عصب کشی) هر دو شباهت های زیادی با هم دارند که یکی از مهم ترین این شباهت ها همین قضیه نیاز به تمرکز و دقت بالا حین کار و دقیق بودن کار است.

از طرف دیگر، دندان چه بسا بسیار قیمتی تر از هر جواهری باشد. سروانتس نویسنده شهیر اسپانیایی،در کتاب دون کیشوت می گوید: « یک دندان در دهان انسان از الماس هم باارزش تر است!» . (در یکی از انواع کارت ویزیت های من این جمله سروانتس درج شده است)

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *