خانه / خاطرات و نظرات مراجعین / مراجعین دندانپزشکی خارج از کشور
مراجعین خارج از کشور و دندانپزشکی
مراجعین خارج از کشور و دندانپزشکی

مراجعین دندانپزشکی خارج از کشور

گاهی مراجعینی داریم که از خارج از کشور برای درمان های دندانپزشکی خود وقت درمان هماهنگ می کنند.هماهنگی برای درمان این مراجعین اغلب کار سخت اما قابل انجامی است.چون بیشتر این افراد بازه زمانی محدودی در ایران هستند و می خواهند در این مدت محدود تمام درمان ها را انجام دهند.برای این مراجعین اغلب قبل از مراجعه با مطالعه و مرور شکایت های بیمار، رادیوگرافی ها، فتوگرافی ها یک طرح درمان کلی ترسیم می شود و در واقع ویزیت غیرحضوری برایشان صورت می گیرد. حنی اگر نیاز باشد با دندانپزشکشان در کشور مبدا تماس برقرار می شود.بدیهی است این طرح درمان ممکن است با مراجعه حضوری و ویزیت تغییراتی داشته باشد. استرس کاری ما برای درمان این مراجعین بیشتر است. چون مسئولیت سنگینی داریم تا تمام جوانب درمان را پیش بینی کنیم و مهم تر از همه این که درمان در زمان محدود و با کیفیتی که باید در زمان عادی انجام می شد صورت بگیرد. رعایت تمام حوانب استاندارد درمانی از همه مسائل مهم تر است. چرا که بالشخصه معتقدم که اگر درمانی در زمانبندی پیش بینی نشده انجام نشود، صرفا ما یک دندانپزشک بدقول هستیم ولی وقتی درمانی درست انجام نشود یا خطا در درمان به دلیل عجله پیش بیاید، جبران آن سخت بود و ما تبدیل به درمانگری بی اخلاق می شویم و اعتبار کاری ما زیر سوال می رود. بزرگترین سرمایه یک دندانپزشک اعتماد مراجعین و اعتبار او بین مراجعین است. بیزنس یک دندانپزشک در واقع آبروی حرفه ای و اعتبارش می باشد.

توریسم دندانپزشکی در دنیا امری شایع است. ایرانیان خارج از کشور وابستگی های زیادی به سرزمین خود دارند و همواره از موفق ترین افراد مهاجر در کشورهای مقصدشان هستند. آن ها برای ایران و ایرانی در جهان کسب شان و افتخار می کنند. حق طبیعی این هموطنان است که انتظار داشته باشند با توجه به سطح به روز و مناسب درمان های پزشکی و دندانپزشکی در ایران، نیازهای درمانی خود را در کشور مادری خود تامین کنند.ارتباط بین بین پزشک و بیمار با توجه به اینکه صرف نظر از ارتباطی کاری و خدماتی ، رابطه ای انسانی است، باعث می شود که هموطنان ما با درمانگران ایرانی و هم زبان خود حس راحتی بیشتری داشته باشند.

خانم قاسمی از مراجعین بسیار خوب خارج از کشور من هستند که از جمله افراد بسیار دوست داشتنی و اهل مدارا و با صبر و تحمل بالایی هستند. آشنایی با ایشان و خانواده دوست داشتنی شان برای من بسیار خوشایند بود.علاوه بر این اطلاعات زیادی را در مسیر درمان ایشان از سیستم درمان های دندانپزشکی کشور انگلستان کسب کردم. در پایان هم خانم قاسمی عزیز نظرشان را برای من مرقوم فرمودند:

تجربه عصب کشی مجدد
تجربه عصب کشی مجدد

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *