خانه / خدمات دندانپزشکی / هزینه های عصب کشی (درمان ریشه) و آپیکو(جراحی)
مراجعین خارج از کشور و دندانپزشکی
مراجعین خارج از کشور و دندانپزشکی

هزینه های عصب کشی (درمان ریشه) و آپیکو(جراحی)

 • هزینه عصب کشی دندان ( درمان ریشه) را عوامل مختلفی تعیین می کند. عصب کشی یک درمان حساس ،پرزحمت و دقیق و در بیشتر کشورهای دنیا درمان بسیار گرانی در مقایسه نسبت به ایران است. ( مراجعین خارج از کشور این مطلب را به انگلیسی بخوانند)
 • پرداختی شما به  دندانپزشک متخصص درمان ریشه بالاتر از  دندانپزشک عمومی است. (متخصص درمان ریشه برای شما چه می کند؟ کلیک کنید ) ما ممکن است از نظر اخلاقی و وجدانی در مورد اینکه کار شما تخصصی است یا توسط دندانپزشک عمومی قابل انجام است نظر بدهیم ولی این شما هستید که درمانگر خود را انتخاب می کنید.
 • پرداختی شما برای  درمان مجدد ریشه بالاتر از درمان اولیه است. ( چرا مجبوریم دندانمان را عصب کشی مجدد کنیم؟) هزینه جراحی ریشه( آپیکو) هم بالاتر از درمان روتین و عادی ریشه است.
 • هزینه های درمان ریشه مستقل از هزینه های پرکردن و روکش و درمان های جانبی مانند جراحی لثه می باشد. ما در مورد نیاز شما به این درمان ها قبل از کار توضیح می دهیم. شما هم از ما سوال کنید.
 • یکی از لوپ های مورد استفاده من در مطب
  لوپ  مورد استفاده  در مطب
 • وسیله ها و ابزارهای مورد استفاده ما بهترین و به روزترین انواع موجود در بازار دنیا هستند. درمان ریشه ای که برای شما انجام می گیرد چه بسا بهتر از درمان ریشه ای خواهد بود که در کشوری مثل امریکا، ژاپن ،کانادا یا …. انجام میگیرد. (مثلا مقایسه دندانپزشکی ایران و ژاپن را اینجا بخوانید) دستگاه رادیوگرافی دیجیتال یا دوز اشعه نهایی فقط 0.06 سیورت،دستگاه آپکس یاب که امکان کار برای خانم های باردار بدون رادیوگرافی را فراهم می کند، دستگاه موتور روتاری رسیپروک VDW آلمان، آنگل های آنتوژیر فرانسه ،سیرونا و NSK ، سیلرهای پرکردن کانال امریکایی و … در مطب مورد استفاده قرار می گیرد. (تصاویر و توضیحات در مورد وسایل و موادی که توسط ما استفاده می شود را اینجا بخوانید) مهم تر این ها آرامشی است که ما تمام تلاشمان را می کنیم تا شما در مرکز ما داشته باشید.(اگر از عصب کشی می ترسید به اینجا مراجعه کنید)

هزینه های عصب کشی و مواد مصرفی
هزینه های عصب کشی و مواد مصرفی

 • جایگزین درمان ریشه کشیدن دندان است. ایمپلنت جایگزین دندان قابل نگهداری نیست (پاسخ به این سوال که آیا ایمپلنت جایگزین عصب کشی است را اینجا بخوانید) ولی در بعضی موارد ممکن است بر اساس سود و زیان شما و حتی برآورد پرداختی مجموع شما، ما ایمپلنت را به شما پیشنهاد کنیم.(بنا به دلایل اخلاقی و حرفه ای  من به عنوان متخصص درمان ریشه  برای بیمار ارجاعی که درمان ایمپلنت پیشنهاد می دهم هرگز خودم درمان ایمپلنت انجام نمی دهم.)
 • در کار تخصصی اندو،تعداد کانال یا تعداد ریشه در پرداختی شما تاثیر مستقیم ممکن است نداشته باشد. شما حق دارید در این موارد سوال کنید. ما پاسخ میدهیم.

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی
دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

7 نظرات

 1. با سلام
  بخشی مطالبتان را مطالعه کردم.سپاس فراوان
  ای کاش قبل از شروع پروسه درمان با وب سایت و تخصص شما آشنا شده بودم.
  موفق و پیروز باشید

 2. سلام آقای دکتر.وقتتون بخیر
  میخواستم ی راهنمایی از شما بگیرم
  من یه دندونم ک قبلا پرشده بود و گوشه ش شکسته بود رو کشیدم.البته مدتها درگیر عفونت بود و چون دلم نمیخواست بکشم قرص مصرف میکردم و عفونتش میخوابید
  دیگه مجبورا رفتم دکتر و گفت واقعا کاری نمیشه کرد.دندون کناری اون هم قبلا پر شده بود و بخاطر همون مدت طولانی عفونت ها کنارش سوراخ شده بود.دکتر ک خواست درست کنه متوجه شد ک باید عصب کشی بشه.وقتی عصب کشی کرد دردهای شدید من شروع شد.فرداش دهنم ب شدت باد کرد.مسکن اثر نمیکرد برام دو تا آمپول سفازولین و یه دگزا و آموکسی سیلین و مترانیدازول نوشت..انقدر عفونت و درد داشتم ک ۶ ساعت قرصها رو میخوردم.بعد از چند روز رفتم دکتر دوباره گفت قرص بخور و این بار آموکسی کلاو نوشت که یک هفته بعد برم برای معاینه
  هنوز تورم دندونم و عفونتش نخوابیده.این قرصها باعث شده معده درد بگیرم و مدام بیحال هستم و گیج میزنم…بنظرتون این مقدار درد و عفونت عادی ه ؟

  • دکتر علی مرسلی

   بعد از درمان ریشه درد و تورم ممکن است در درجات شدید هم وجود داشته باشدولی اگر بعد از دوهفته هنوز درد دارید دارو کاری انجام نمی دهد و باید درمان شما بررسی شود. بعد از عصب کشی با کیفیت خوب بعد از دوهفته حداقل اذیت وجود دارد و درد ندارید.

 3. سلام اقای دکتر من دندان شماره پنج رو عصب کشی کردم و بعد دکتر از اشعه استفاده نکرد ازش که پرسیدم ینی منشی گفت که دندانهای چهار به بعد اشعه لازم ندارن درسته؟بعدش میخواستم بپرسم شماره 4 یک کانال دارد؟

  • دکتر علی مرسلی

   ست شدن( سفت شدن) مواد پرکردن دندان بعضی خود به خود و بعضی با نور( اشعه) است و احتمالا برای شما انوع خودبهخودی استفاده شده یا با آمالگام پر شده
   دندان چهار می توانید یک یا دو یا سه کانال داشته باشد .

 4. با عرض سلام خدمت شما.بنده 3 هفته پیش به دندانپزشک مراجعه کردم دندان عقل پایین سمت راست کاملن به صورت افقی بود جراحی شد همزمان عقل بالا رو هم کشیدند . 2 ورق آموکسی سیلین500 استفاده کردم. بعد از 1 هفته درد شدید که داشتم و اصلن با ژلوفن و بروفن و… آروم نمیشد به دندانپزشکم مراجعه کردم بابت کیدن بخیه ها که گفتند دندودن 7 پایین به عصب رسیده و درد شدید دندان بنده از جراحی دندان عقل نیست.همون موقع با وجود بخیه ها و درد شدید شروع به عصب کشی 3 کاناله دندان 7 کردند. و پانسمان کردند گفتند 1 هفته بعد برای پر کردن بروم. اما درد شدید طی 4 روز بعد از عصب کشی بنده رو مجبور کرد زودتر بروم 5 روز بعد از عصبی رفتم چک کردند گفتند عفونت کرده و باید کانال دندان را شست وشو بدهند.با وجود زدن 5 آمپول در ناحیه درد سر سام آور حین شست و شو احساس میکردم. بعد از پانسمان مجدد درد کلن تموم شد. و بنده آموکسی سیلین و پنیسیلین استفاده کردم. هفته بعد برای پر کردن دندان رفتم که ایشون بدون بی حسی تا کار را شروع کردند درد کمی حس کردم.خیلی کم صلاح دیدند که پر نکنند و به جای آن دندان 7 بالا را پر کردن .نه سطحی بود نه عمیق. و همزمان همان روز دندان هایم را خودشان بروساژ کردند. بند ه دردی شدید رو تا 2 روز در کل فک گوش گلو و استخون گونه داشتم. که بعد از تماس با ایشان گفتند طبیعی است چون دندان 7 بالا پر شده و 7 پایین تازه عصب کشی شده روی هم قرار میگیرد درد میگیرد. اما الان با گذشت 2 هفته که از عصب کشی میگذرد دندانی که عصب کشی شده وقتی زبان روش میخوره یه حسی عین سوزن سوزن شدن دارد.درد اصلن نمیکند اما انگاز از زیر لثه له شده باشد حس میکنم.در ضمن حفره دندان عقلم چون بافت لثه ترمیم نشده بود دو هفته میشه که داخلش پانسمان میگذارند.که غذا جمع نشود داخلش عفونت کند.به من 2 3 وز آینده وقت دادند که پر کنن اما من میترسم که نکند دوباره دردم شروع شود.الان دندون روی هم میاد درد ندارد.اما با دست یا زبان روی سطح دندان میکشم حس تحریک شدن در لثه دارم.این حس لثه طبیعی است؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *