خانه / خدمات دندانپزشکی / هزینه های عصب کشی (درمان ریشه) و آپیکو(جراحی)
مراجعین خارج از کشور و دندانپزشکی
مراجعین خارج از کشور و دندانپزشکی

هزینه های عصب کشی (درمان ریشه) و آپیکو(جراحی)

 • هزینه عصب کشی دندان ( درمان ریشه) را عوامل مختلفی تعیین می کند. عصب کشی یک درمان حساس ،پرزحمت و دقیق و در بیشتر کشورهای دنیا درمان بسیار گرانی در مقایسه نسبت به ایران است. ( مراجعین خارج از کشور این مطلب را به انگلیسی بخوانند)
 • پرداختی شما به  دندانپزشک متخصص درمان ریشه ممکن است که  بالاتر از  دندانپزشک عمومی باشد. (برای اینکه بیشتر در جریان باشید متخصص درمان ریشه برای شما چه می کند؟ اینجا را کلیک کنید ) ما ممکن است از نظر اخلاقی و وجدانی در مورد اینکه کار شما تخصصی است یا توسط دندانپزشک عمومی قابل انجام است نظر بدهیم ولی این شما هستید که درمانگر خود را انتخاب می کنید.
 • پرداختی شما برای  درمان مجدد ریشه بالاتر از قیمت درمان اولیه است. ( چرا مجبوریم دندانمان را عصب کشی مجدد کنیم؟) هزینه جراحی ریشه( آپیکو) هم بالاتر از درمان روتین و عادی ریشه است.(برای کسب اطلاع در مورد جزئیات درمان  آپیکو اینجا را بخوانید)
 • هزینه های درمان ریشه مستقل از هزینه های پرکردن و روکش و درمان های جانبی مانند جراحی لثه می باشد. ما در مورد نیاز شما به این درمان ها قبل از کار توضیح می دهیم. شما هم در صورتی که ابهامی دارید حتما از ما سوال کنید.
 • چرا قیمت های خدمات دندانپزشکی در مطب ها و کلینیک ها این قدر متنوع است؟ (کلیک کنید)
 • یکی از لوپ های مورد استفاده من در مطب
  لوپ  مورد استفاده  در مطب
 • وسیله ها و ابزارهای مورد استفاده ما بهترین و به روزترین انواع موجود در بازار دنیا هستند. درمان ریشه ای که برای شما انجام می گیرد چه بسا در همان سطح یا حتی بهتر از درمان ریشه ای خواهد بود که در کشوری مثل امریکا، ژاپن ،کانادا یا …. انجام میگیرد. (مثلا مقایسه دندانپزشکی ایران و ژاپن را اینجا بخوانید) دستگاه رادیوگرافی دیجیتال یا دوز اشعه نهایی فقط 0.06 سیورت،دستگاه آپکس یاب که امکان کار برای خانم های باردار بدون رادیوگرافی را فراهم می کند، دستگاه موتور روتاری رسیپروک VDW آلمان، آنگل های آنتوژیر فرانسه ،سیرونا و NSK ، سیلرهای پرکردن کانال امریکایی و … در مطب مورد استفاده قرار می گیرد. (تصاویر و توضیحات در مورد وسایل و موادی که توسط ما استفاده می شود را اینجا بخوانید).لوپ چشمی با بزرگمایی که امکان دید میکروسکوپیک را فراهم می کند در مطب مورد استفاده قرار میگیرد.استریلیزاسیون و رعایت کامل ایزولاسیون و بهداشت رسالت همیشگی درمان ماست. مهم تر از این ها آرامشی است که ما تمام تلاشمان را می کنیم تا شما در مرکز ما داشته باشید.(اگر از عصب کشی می ترسید به اینجا مراجعه کنید)

قیمت و هزینه های عصب کشی و مواد مصرفی
قیمت و هزینه های عصب کشی و مواد مصرفی

 • جایگزین درمان ریشه کشیدن دندان است. ایمپلنت جایگزین دندان قابل نگهداری نیست (پاسخ به این سوال که آیا ایمپلنت جایگزین عصب کشی است را اینجا بخوانید) ولی در بعضی موارد ممکن است بر اساس سود و زیان شما و حتی برآورد پرداختی مجموع شما، ما ایمپلنت را به شما پیشنهاد کنیم.(بنا به دلایل اخلاقی و حرفه ای  من به عنوان متخصص درمان ریشه  برای بیمار ارجاعی که درمان ایمپلنت پیشنهاد می دهم هرگز خودم درمان ایمپلنت انجام نمی دهم.)
 • در کار تخصصی اندو،تعداد کانال یا تعداد ریشه در پرداختی شما تاثیر مستقیم ممکن است نداشته باشد. شما حق دارید در این موارد سوال کنید. ما پاسخ میدهیم.

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی

دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس
کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

13 نظرات

 1. دکتر علی مرسلی

  سلام
  متخصص درمان ریشه در همه ی مراکز استان و بیشتر شهرهای با جمعیت متوسط وجود دارد و بهترین کسی است که دندان شما را در صورت امکان حفظ می کند .

 2. با سلام
  میخواستم بدونم عصب کشی بصورت دستی و با دستگاه تا چه حدی در کیفیت کار تاثیر داره و در حال حاظر چند درصد دندان پزشکان با دستگاه روتاری عصب کشی میکنن و آیا روش دستی منسوخ شده؟؟؟؟
  چون بنده توی یک کلینیک خیره که هزینه کمتری داشت(250 بابت عصب کشی و پر کردن دندان شماره6) دندونم رو عصب کشی و پر کردم ولی بصورت دستی و بدون دستگاه ،آیا این پایین بدون بخاطر دستی انجام شدن عصب کشی بوده؟ تا چه حد میشه به این نوع درمان اطمینان داشت نسبت به درمان با دستگاه؟؟

 3. دکتر علی مرسلی

  سلام
  دستگاه روتاری برای راحتی کار دندان پزشک است و الزاما کیفیت درمان را بالا نمی برد .تبلیغات در مورد استفاده از روتاری می کنند مبنای علمی ندارد .به هر حال تکنولوژی جدید خوب است ولی اصول را عوض نمی کند و کسی که خوب کار می کند چه با دستی چه روتاری خوب کار می کند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *