خانه / خاطرات و نظرات مراجعین / عصب کشی از نایروبی تا ایران !
یکی از پارک های ملی کنیا
یکی از پارک های ملی کنیا

عصب کشی از نایروبی تا ایران !

اولین جلسه که دکتر شهنواز را دیدم از نام و فامیلش تعجب کردم. نام ایشان ایرانی ولی اسم فامیلی ایشان عربی بود. شهروند یکی از کشورهای جنوب خلیج فارس بودند و اصالت ایرانی داشتند. از نوع انگلیسی صحبت کردنشان مشخص بود که تحصیلات آکادمیک دارند. بعد از صحبت با ایشان متوجه شدم که داروساز هستند ولی در زمینه رشته خودشان کار نمی کنند و نماینده یک شرکت معروف محصولات بهداشتی زیبایی هستند. ایشان همسری ایرانی داشتند که نقش مترجم ایشان را هم در همه جا ایفا میکرد.معمولا با بیماران عرب زیان دوست دارم در مورد شعر و ادبیات عرب گفت و گو کنم ولی دکتر نه آدونیس و نزارقبانی (شاعران سوری معروف دنیای عرب ) را می شناختند و نه علاقه ای به غاده الاسلمان شاعر زن سوری نشان دادند.اما همه مراجعین و دندانپزشکان اگر وقت صحبت داشته باشند، نقطه مشترک با هم پیدا می کنند. دکتر اظهار کرد که اگر در موقع کار دندانپزشکی موسیقی جاز پخش میشد حس بهتری داشت و صحبت به سبک های موسیقی و خواننده گروه کوئین ،فردی مرکوری فقید که اصالتا زنگباری بود ( کشور تانزانیای افریقا ) کشید.( زنگباری های افریقا ادعا می شود که اصالت شیرازی دارند!)

دکتر اما اطلاعات دارویی خوبی داشتند و در مورد درمان عصب کشی  سوالات دقیقی می پرسیدند. کنجکاوی من در مورد درمان های دندانپزشکی بود که ایشان در نایروبی انجام داده بودند. چون هیچ اطلاعای از درمان های دندانپزشکی انجام شده در کشورهای قاره افریقا نداشتم و بسیار مایل بودم مقایسه ای بین درمان های انجام شده در کشورمان با آنجا داشته باشم.دکتر در نایروبی (پایتخت کنیا) ساکن بودند و البته سفرهای زیادی به کشورهای مختلف میکردند.

ایروبی پایتخت کشور آفریقایی کنیا است. نایروبی در سال ۱۸۹۹ به عنوان یک اردوگاه بر سر خط راه‌آهن بنیاد شد و در سال ۱۹۰۷ به عنوان پایتخت برگزیده شد. این شهر همچنین مرکز استان نایروبی است. شهر نایروبی در کنار رودخانه نایروبی در جنوب کنیا قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۶۶۱ متر است. نایروبی با ۳ تا ۴ میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین شهر شرق آفریقا بشمار می‌آید. این شهر امروزه از شهرهای اصلی قاره آفریقا و از مراکز اصلی مالی، سیاسی و اجتماعی آنست.(ویکی پدیای فارسی)

پرده مولر با عود ضایعه

یکی از شکایت های دکتر، در مورد یک دندان پره مولر بود که حساس به دق بود.کیفیت درمان ریشه متوسط بود و حساسیت به دق متعاقب عود ضایعه بود .در گرافی پانورامیک هم حضور ضایعه و مشکل درمان قبلی (عدم آماده شازی کامل در طول کارکرد) مشخص بود.کراون اما از کیفیت خوبی برخوردار بود و از نظر زیبایی هم خوب بود. درمان در نایروبی پایتخت کنیا انجام شده بود. دندانپزشک انجام دهنده درمان علی االظاهر با توضیحات دکتر ،فارغ التحصیل امریکا بودند.

در پایان درمان عصب کشی نظر ایشان را در مورد درمان عصب کشی انجام شده در ایران ،پرسیدم. در پایین می توانید نظر ایشان را بخوانید:

 

عصب کشی و نظرات مراجعین
عصب کشی و نظرات مراجعین

از ایشان در پایان اجازه گرفتم از نظر و عکسشان در وبسایت استفاده کنم.

درباره دکتر علی مرسلی

دکتر علی مرسلی

دندانپزشک – متخصص درمان ریشه – بورد تخصصی اندودانتیکس
کرج:خیابان شهید بهشتی جنب شهرکتاب مرکزی ، ساختمان پزشکان نور واحد20/تهران،پل گیشا02188283006

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *